Real Madrid - forum -

none

Real Madrid - forum -
Start a New Topic 
Author
Comment
View Entire Thread
Re: Re: fan club

Nush c sa zic!Oricum parea mea e ca ata ronaldo cat si raul sunt putin depasiti de evenimente acum. Cred ca raul e capabil de o revenire dar in ceea ce-l priveste pe ronaldo am serioase dubii. Un jucator ce doar asteapta pase,nu munceste alaturi de echipa nu prea ar avea ce sa caute intr-o echipa real madrid in care cam toti pun osul la treaba.in plus ronaldo si-a pierdut calitatea sa de baza si anume acea explozie, in principal datorita conditiei fizice slabe in care se afla si din care sincer nu cred ca va iesi.vreodata.oricum ca realul sa redevina acel real ce inspimanta europa acum cativa ani i trebuie atat antrenor cat si jucatori.De 2 ani incoace realul se bazeaza pe scheletul unei echipe care la vremea ei era mareatza dar acum....!!!In ceea ce-l priveste pe casillas, ar trebui sa ramana acolo, in poarta realului pt eternitate dar avand in vedere ce aparare are cred k e dezamagit.Oricum e cel mai bun portar din lume alaturi de buffon, deci in acel compartiment realul e in top.Apararea in schimb e un dezastru.Roberto Carlos e depasit de evenimente,helguera si salgado la fel.iar pavon ma dezgusta.n-are tangente cu sportul asta.in schimb sergio ramos creste si sunt sihur ca va dev un veritabil hierro.cred ca o aparare cu cicinho pe dreapta, sergio ramos si woodgate/lucio/juan pe centru ar fi excelenta.nu stiu insa ce ajucator ar putea veni pt a-l inlocui pe carlos,avand in vedere plecarea sa in qatar.ar putea fi trecut cicinho pe stang iar diogo pe dreapt. locul unde real stralucea, mijlocul terenului e de aasemenea cam slab. In primul rand beckham ar trebui dat afara pt ca nu de succes mediatic sii de bani are real nevoie ci de jucatori adev iar becham nu mai e unul.munceste enorm dar nu mai e ce a fost.cristiano ronaldo,sneijder sau castellen ar fi adevarati mijlocasi de banda dreapta. De asemenea gravessen nu are ce cauta.muncitor,dur,recupereaza dar cu tehnica si ganditul mai putzin.aducerea lui roy keane pt 6 luni ar fi excelenta si apoi prelungirea contractului.dar si pablo garcia ar fi destul de bun.in schimb baptista nu e jucator de banda stanga.nici de real madrid.aici ar putea veni iar cristiano ronaldo sau trecut robinho.zidane inca mai merge ca mijlocas ofensiv dar un ballack sau kaka ar fi mai bine veniti.in atac raul/dirk kuyt/robinho sau baptista/adriano ar fi optiunile.rezerve sunt deci realul condus poate de ancelotti sau cel mai bine de del bosque ar redeveni ce a fost!!!hala madrid